keynote speaker

Honorata Grzesikowska

dyrektor, guallart architects

Honorata jest projektantką miejską, architektką i badaczką, dyrektor w Guallart Architects. Pracuje nad międzynarodowymi projektami i wygrywa konkursy w dziedzinie urbanistyki, architektury i projektowania krajobrazu.
Zanim dołączyła do GA, zdobywała doświadczenie zawodowe w znanych na całym świecie biurach architektonicznych i urbanistycznych w Rotterdamie i Londynie. Zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie European 12-Barcelona za projekt Green Ramblas oraz drugą nagrodę w konkursie European 13-Barcelona za projekt Sustainable Interface.
Studiowała architekturę i urbanistykę w Polsce oraz urbanistykę w Holandii. Swoje umiejętności rozwijała uczestnicząc w specjalistycznych kursach na Westminster University w Londynie. Prowadziła zajęcia jako ekspert-recenzent na kursach magisterskich projektowania urbanistycznego na Uniwersytecie w Liechtensteinie, w Instytucie Architektury i Urbanistyki oraz w Instytucie Zaawansowanej Architektury Katalonii.

keynote speaker

dr Olga Malinkiewicz

współzałożycielka, chief technology officer, saule technologies

Podczas swojego doktoratu Olga opracowała metodę niskotemperaturowego nanoszenia perowskitu na elastyczne folie do zastosowań w ogniwach słonecznych nowej generacji. Za to osiągnięcie otrzymała prestiżową nagrodę Photonics21 Student Innovation Award oraz pojawiła się w rankingu Innovators Under 35 organizowanym przez MIT Technology Review. Od założenia Saule Technologies w 2014 roku ma na celu komercjalizację fotowoltaiki opartej na perowskitach. Za swoją działalność naukową i biznesową, Olga Malinkiewicz w 2020 roku została wyróżniona przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne jako jedna z najważniejszych przedsiębiorczyń w obszarze nowych technologii.

keynote speaker

pavel podruh

Czech Sustainable Houses / IBatt.energy

Pavel zbudował najnowocześniejszy dom (grid house), który generuje całą swoją energię z energii słonecznej. Opracował i udostępnił budynek, aby zainspirować innych, za co jego zespół otrzymał nagrodę Komisji Europejskiej w dziedzinie zrównoważonej energii oraz nagrodę ONZ w dziedzinie celów rozwoju społecznego.
Dom jest częścią platformy – akceleratora zrównoważonego rozwoju o nazwie Czech Sustainable Houses, która generuje innowacje, finansuje je i wprowadza na rynek, jednocześnie przyciągając uwagę mediów głównego nurtu.
Pavel zainicjował również przełomowy produkt magazynowania energii o nazwie iBatt.energy, który ma pomóc w przyspieszeniu przejścia na zrównoważoną energię. W rezultacie miał wielki zaszczyt odebrać nagrodę Young Outstanding Person Award od Cesarza Japonii oraz nagrodę Czech Innovation Manager of the Year Award.

keynote speaker

dr Joanna Remiszewska-Michalak

fizyk atmosfery

Fizyk atmosfery, ekspert ds. zmian klimatu związany z branżą konsultingową.
Swoje badania naukowe realizowała we współpracy m.in. z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Diego, Laboratorium Badawczym Marynarki Wojennej.
Uczestniczyła i organizowała eksperymenty naukowe, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kalifornii, na Krecie.

keynote speaker

darius reznek

partner, karres en brands

Darius studiował architekturę i urbanistykę/krajobraz w Rumunii, a tytuł magistra architektury krajobrazu uzyskał na Wageningen University & Research. Swoją karierę w Karres en Brands rozpoczął w 2012 roku i od tego czasu błyskawicznie awansował na stanowisko projektanta i lidera projektu, a od 2017 roku partnera, pracując nad złożonymi projektami przestrzennymi, głównie za granicą.
Przez kilka lat kierował międzynarodowym zespołem konkursowym Karres en Brands, pracując przy wielu zgłoszeniach konkursowych, w tym zwycięskich projektach dzielnicy przyszłości Hamburga – Oberbillwerder (World Architecture Festival Future Project of the year 2019), okolic dworca w Roskilde czy Helsinge Garden City w Danii oraz Masterplanu Randwick Academic Health Science Centre w Sydney.
Wiedzę i doświadczenie zdobywał także w wielu międzynarodowych agencjach w Danii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Norwegii i Australii.
W 2020 r. Darius znalazł się na prestiżowej liście najlepszych młodych architektów Europe 40 Under 40.

eco young trendsetter

marcin wojciech żebrowski

Marcin jest urbanistą, projektantem urbanistycznym oraz podcasterem.
Ukończył gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia magisterskie na kierunku Sustainable Urban Design na wydziale architektury na szwedzkim Uniwersytecie w Lund.
Obecnie mieszka w Kopenhadze, gdzie rozwija się jako projektant (niedawno ukończył staż w jednym z największych biur architektonicznych w Europie i na świecie – Henning Larsen). Jest też współzałożycielem międzynarodowego kolektywu projektowego Urban10 Collective, który projektuje przestrzeń i popularyzuje skandynawską architekturę.
Marcin projektuje miasta, pisze o miastach (artykuły publicystyczne i naukowe), dyskutuje o miastach (m.in. na wydarzeniach branżowych), a także mówi o miastach w swoim podcaście.

edgar van de brug

manager programu działań na rzecz klimatu, ikea foundation

Edgar buduje i zarządza portfelem działań Fundacji na rzecz klimatu, skupiając się na dekarbonizacji łańcuchów dostaw i przywództwie w gospodarce. Zwraca szczególną uwagę na środowisko zbudowane i transport.
Przed dołączeniem do Fundacji Edgar pracował w Ecofys (obecnie Guidehouse) jako konsultant zarządzający, w Business Minds jako konsultant oraz na stanowiskach związanych z kontrolingiem biznesowym i optymalizacją łańcucha dostaw w holenderskiej firmie pocztowej PostNL.
Edgar posiada tytuł magistra inżynierii przemysłowej oraz tytuł magistra zarządzania transportem i logistyką.

michał cisowski

Dyrektor Techniczny, SMAY

Absolwent Politechniki Krakowskiej kierunku Automatyki i Robotyki. Od 10 Lat związany z firmą Smay. Twórca i pomysłodawca wielu rozwiązań z zakresu systemów sterowania oraz urządzeń wentylacyjnych, takich jak system SmayLab, system iFlow oraz wielu urządzeń regulacji przepływu powietrza, niejednokrotnie nagradzanych nagrodami Forum Wentylacji. Współtwórca wymagań certyfikacyjnych certyfikatu ZIELONY DOM, opracowanego przez PLGBC, uczestnik wielu konferencji branżowych.

james drinkwater

szef programu built environment, laudes foundation

James jest szefem programu Built Environment w Laudes Foundation, niezależnej fundacji włączającej się w rosnący ruch na rzecz przyspieszenia przejścia na klimatycznie pozytywną i inkluzywną gospodarkę globalną.
Przez prawie dekadę pracował w World Green Building Council – największej na świecie sieci zrównoważonego budownictwa – stając się w 2015 roku jej pierwszym dyrektorem regionalnym na Europę i współtworząc ważne inicjatywy, w tym Building Day podczas COP21 w Paryżu, unijną politykę Level(s) oraz inicjatywę na rzecz energooszczędnych kredytów hipotecznych.
Wcześniej pracował w Royal Institute of British Architects, a swoją karierę rozpoczął jako prawnik zajmujący się środowiskiem i zmianami klimatu w globalnej firmie prawniczej Linklaters.
James uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Cambridge.

elżbieta dziubak

generalny architekt, aluprof

We wrześniu br. mija 27 lat jej w Aluprof. Członek Izby Architektów RP, Sekretarz Mazowieckiej Okręgowej Izby Kwalifikacyjnej na uprawnienia, Członek SARP.

aleksander hadzhiivanov

Green Economy Specialist at Environmental and Sustainability Department, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)

Alex pracuje przy inwestycjach ekologicznych w EBRD od 2008 roku we wszystkich krajach, w których Bank działa.
Bierze udział w działaniach z zakresu dialogu politycznego, opracowywaniu długoterminowych strategii renowacji budynków, planach dekarbonizacji, opracowywaniu nowych instrumentów finansowania i produktów związanych z inwestycjami w zrównoważone zasoby w sektorze budowlanym: ekologiczne kredyty hipoteczne, instrumenty finansowania po stronie popytu, fundusze zrównoważonych nieruchomości, itp.
Alex jest członkiem Grupy Instytucji Finansujących Efektywność Energetyczną (EEFIG), Technicznej Grupy Roboczej w Inicjatywie Obligacji Klimatycznych oraz członkiem Rady Doradczej Inicjatywy Build Upon. Od marca 2020 r. Alex pracuje w Izbie Rozliczeniowej Zielonej Gospodarki EBRD – Izbie Rozliczeniowej GET.
Przed rozpoczęciem pracy w EBRD Alex pracował jako kierownik projektu i ekspert techniczny w Energy Center Bratislava na Słowacji, Strabag Slovakia, ENSI AS Norway oraz jako badacz na Słowackim Uniwersytecie Technologicznym.

katarzyna kobiela

Kierownik Zespołu Konsultingu w Pionie Środowiska, Arcadis

Od ponad 20 lat związana z branżą ochrony środowiska. W Arcadis kieruje największymi projektami z zakresu środowiska i gospodarki wodnej.
Swoje doświadczenie nabyła w pracy nad projektami dla administracji publicznej i samorządowej różnego szczebla, realizując zarówno dokumenty strategiczne, jak również opracowując raporty o oddziaływaniu na środowiska dla kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w kraju.
Ostatnio zaangażowana w projekt związany z opracowywaniem miejskich planów adaptacji do zmian klimatu dla największych polskich miast. Współautorka Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych Arcadis, który ocenia 50 największych miast w Polsce w trzech fundamentalnych obszarach zrównoważonego rozwoju: społeczeństwo, środowisko, gospodarka.

alicja kuczera

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCA, POLSKIE STOWARZYSZENIE BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO PLGBC. PRZEWODNICZĄCA EUROPE REGIONAL NETWORK, WORLD GREEN BUILDING COUNCIL

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz proces dekarbonizacji budownictwa. Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegentka wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 79 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

Anna kulińska

Przewodnicząca podkomisji ds. powszechnej edukacji architektonicznej IARP. ogólnopolski koordynator programu edukacyjnego dla młodzieży

Posiada dyplom Politechniki Gdańskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Czynny Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP i Izby Architektów RP. Od 2018 roku Przewodnicząca podkomisji ds. powszechnej edukacji architektonicznej IARP oraz ogólnopolski koordynator programu edukacyjnego dla młodzieży – Kształtowanie Przestrzeni. Wraz z Agnieszką Mogielnicką prowadzi własną pracownię projektową.

Andrzej Losor

dyrektor rozwoju sprzedaży i marketingu, członek zarządu, Górażdże Cement

Z Grupą Górażdże związany od ponad 15 lat. W latach 2003-2008 pełnił funkcję konsultanta ds. sprzedaży z ramienia koncernu HeidelbergCement Group na Ukrainie, odpowiadając za budowę zespołu sprzedażowego i procesy sprzedażowego. Podobną rolę pełnił w latach 2011-2012 w Kazachstanie. Od 2013 roku zarządza działem marketingu i komunikacji Grupy Górażdże, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego rady programowej Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie.
Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także prestiżowych międzynarodowych programów rozwojowych. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania procesami sprzedaży i doświadczeniami klientów, zarzadzania zmianą i zrównoważonego rozwoju, a także trenerem biznesu.

bartosz marcol

Starszy konsultant ds. Zrównoważonego rozwoju, Arup Polska

Inżynier z kilkuletnim doświadczeniem specjalizujący się w kreowaniu środowiska wewnętrznego wysokiej jakości oraz instalacjach HVAC. Absolwent Politechniki Śląskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.
Od początku kariery zawodowej związany ze zrównoważonym budownictwem. Jako jeden z pierwszych na świecie uzyskał akredytację WELL Accredited Professional (WELL AP) na początku 2016 roku. Posiada również akredytację WELL Faculty, skupiającą się na funkcji dydaktycznej zrównoważonego budownictwa. Doradca w zakresie certyfikacji WELL oraz wdrażaniu rozwiązań skierowanych na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynków.

janusz mizerny

Starszy Inżynier ds. efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju, koordynator ds. neutralności klimatycznej, Sweco Polska

Od początku swojej drogi zawodowej zajmuje się konsultingiem z zakresu zmian klimatycznych, zrównoważonego rozwoju, OZE i efektywności energetycznej. Współpracował z ONZ przy projektach redukujących emisję gazów cieplarnianych w ramach Clean Development Mechanism. Od ponad 7 lat angażuje się w realizacje projektów związanych z poprawą efektywności energetycznej, a także w tematykę zrównoważonego budownictwa i urbanistyki oraz minimalizacji śladu węglowego. Absolwent Politechniki Łódzkiej i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania energią oraz audytów energetycznych. Poza pracą prowadzi bloga o ekologii Green Projects oraz jako Członek Zarządu angażuje się w działania Fundacji Miasta Przyszłości.

marcin olechowski

Menedżer, sektor Real Estate, innogy Polska

Od ponad 11 lat jest związany z obszarem kluczowych i biznesowych klientów innogy Polska S.A. Przez ten okres współpracował z największymi firmami wszystkich segmentów nieruchomości, w szczególności nieruchomości komercyjnych. Obecnie odpowiada m.in. za promowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz wprowadzanie nowych rozwiązań dla segmentu Real Estate. Wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby wspólnie z klientami i w oparciu o megatrendy szukać nowych sposobów na działania biznesu przyjazne środowisku.   

laura pallares

dyrektor ds. projektów europejskich, world green building council

W ramach swojej funkcji Laura nadzoruje strategiczną realizację i wyniki projektów Europe Regional Network (ERN), europejskiej części WorldGBC. Reprezentuje ERN w Brukseli, dbając by priorytety, stanowiska i wyniki projektów ERN były uwzględniane w kluczowych inicjatywach UE.
Posiada 17-letnie doświadczenie w przygotowywaniu dobrze zorganizowanych i ustrukturyzowanych projektów. Przed WorldGBC pracowała przez 8 lat w SWIFT jako Project/Programme Manager.
Jej celem jest doradzanie klientom i interesariuszom w zakresie najlepszego podejścia do inżynierii i wdrażania projektów z najwyższym poziomem skuteczności i wydajności.
Laura posiada tytuł magistra inżyniera mechaniki oraz dwa tytuły magistra w zakresie usług ogrzewania i chłodzenia oraz efektywności energetycznej i technologii HVAC.

magdalena pios

architektka, Przewodnicząca Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, architekci dla klimatu

Architektka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych Budownictwo z drewna na Uniwersytecie w Bern oraz Zarządzanie projektami na Akademii Leona Koźmińskiego, współautorka budynków certyfikowanych LEED Gold, LEED Platinum i BREEAM Outstanding, w latach 2018-19 sekretarz, a obecnie przewodnicząca Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, współorganizatorka akcji Architekci dla klimatu.

joanna plaisant

LLM Strategic Partnership and Sustainability Associate Director, Arcadis

Prawnik, mediator oraz pośrednik z międzynarodowym, czternastoletnim doświadczeniem, zdobytym w organizacjach związanych z rynkiem nieruchomości oraz firmach franczyzowych.
Przez 8 lat pełniła funkcję country managera w organizacji Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Współpracowała również z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w departamencie Doradztwa Europejskiego.
W Arcadis Joanna Plaisant koncentruje się na rozwoju działalności firmy w kierunku B2B oraz współpracy z inwestorami zagranicznymi oraz podmiotami ze sfery publicznej. Zajmuje się również tworzeniem i promocją portfolio usług firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju. Należy do międzynarodowego zespołu Arcadis dedykowanego tematyce ESG, w ramach którego wraz z lokalnym zespołem ESG wspiera klientów w ich aspiracjach w zakresie niefinansowego raportowania oraz strategii zrównoważonego rozwoju.

magdalena ruszkowska-cieślak

Prezeska Zarządu, Fundacja Habitat for Humanity Poland

Ekspertka w planowaniu i zarządzaniu projektami społecznymi z dziedziny integracji i ochrony praw grup zagrożonych wykluczeniem społecznym: m.in. osób zagrożonych bezdomnością, samotnych rodziców, migrantów/uchodźców, osadzonych, młodych usamodzielniających się po pobycie w pieczy zastępczej, osób zakażonych HIV. Pasjonuje się skalowalnymi innowacjami społecznymi, które pomagają zmieniać świat na lepsze. W Habitat Poland od 10 lat odpowiedzialna za rozwój programów i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zapewniających godne warunki do mieszkania dla osób i rodzin w potrzebie mieszkaniowej. Od 5 lat liderka organizacji.
Członkini Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz Rady Wykonawczej Polskiego Komitetu EAPN. Ukończone studia: Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Instytut Polityki Społecznej, studia podyplomowe Zarządzanie Ekonomią Społeczną, Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii, Instytut Romanistyki.

marta siczek

architekt wnętrz, concept designer, interface

Marta urodziła się w Warszawie. Jej mamą jest malarka, z pochodzenia tuwinką (azjatycka część Federacji Rosyjskiej). Sztuka od małego była jej bliska. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz postanowiła wyjechać do Holandii, aby zgłębić wiedzę oraz zdobyć międzynarodowe doświadczenie w projektowaniu. Marta pracowała jako Architekt Wnętrz w pracowni w Amsterdamie, biorąc udział m.in. w projekcie Greenpeace HQ w Amsterdamie oraz VOPAK HQ w Roterdamie.
Kolejnym krokiem w karierze Marty był Interface – jedna z najbardziej zrównoważonych rozwojowo korporacji na świecie. Pracuje jako Concept Designer, a w 2015 roku została Sustainability Ambassador. Przekazuje z pasją nabytą wiedzę prowadząc warsztaty o Biophilic Design, jako część projektu Interface Design LAB.

Przemysław skorupa

head of sales cee lighting intelligence, helvar

Absolwent Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej. Członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego oraz PLGBC. Od blisko 17 lat związany zawodowo z branżą oświetleniową. W tym czasie pracował w dziale projektowania oświetlenia, sprzedaży oświetlenia, sprzedaży komponentów oświetleniowych oraz systemów sterowania. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż systemów sterowania oświetleniem firmy Helvar na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracuje z siatką 11 partnerów regionalnych. Ekspert systemów sterowania oświetleniem opartych na protokole DALI, DALI-2. Szczególnie bliska tematyka związana jest z wpływem oświetlenia na człowieka oraz wpływem na środowisko naturalne. Autor artykułów, licznych szkoleń oraz gościnnych wykładów na Politechnice Gdańskiej związanych z tą tematyką.

agnieszka strzemińska

prezydentka, polskie stowarzyszenie budownictwa ekologicznego plgbc. KI Group Commercial Excellence Manager, Knauf Insulation

Socjolożka z zamiłowaniem do architektury i urbanistyki, w Knauf Insulation odpowiedzialna za komunikację oraz rozwój nowych produktów.

adam targowski

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w regionie cee, Skanska

Adam dołączył do zespołu Skanska w 2013 roku jako Project Leader. Jego wcześniejsze doświadczenie jest związane ze współpracą z firmą Go4Energy przy świadczeniu usług doradczych i szkoleniowych w zakresie kształtowania strategii zrównoważonego rozwoju, racjonalnego gospodarowania energią oraz certyfikacji projektów. Od 1 stycznia 2016 odpowiada za obszar zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest także aktywnym członkiem organizacji zajmujących się promocją zrównoważonego budownictwa w regionie CEE: RICS, Urban Land Institute (ULI) i Polish Green Building Council (PLGBC). W PLGBC Adam jest członkiem Rady Doradczej.

marcin walewski

Architekt, Project Manager, ekspert, Polski Związek Firm Deweloperskich

Marcin jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Ecole de Paris-Val-de-Marne. Od 15 lat pracuje w branży deweloperskiej, specjalizując się w sektorze mieszkaniowym. Jest wykładowcą na kierunku deweloperskim podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

krystian wawer

partner, horizone studio

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej w 2009 roku. Studiował również na uczelni Universidad de Monterrey w Monterrey w Meksyku oraz Fachhochschule Lausitz w Cottbus w Niemczech. W roku 2014 uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.
Największe doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowni Horizone Studio pracując nad takimi projektami jak wielokrotnie nagradzany budynek biurowy Ericpol Software Pool, a także Textorial Office Park i zespół budynków biurowych nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie.
Od 2018 roku Partner w Horizone Studio, pracowni architektonicznej stowarzyszonej w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Członek Zarządu Stowarzyszenia.

jerzy wójcik

prezes zarządu, jw+a

LEED AP BD+C, BREEEAM AP, WELL AP, BREEAM International and In-Use Assessor, WELL AP, Architekt IARP. Jerzy jest jednym z pierwszych akredytowanych specjalistów LEED w Polsce, konsultantem LEED, BREEAM i WELL oraz prezesem firmy doradczej JW+A. Doświadczenie Jerzego w roli konsultanta zielonego budownictwa obejmuje projekty o łącznej wielkości ponad 1 000 000 mkw, w tym projekty z certyfikatami LEED Platinum oraz BREEAM Outstanding nominowane do nagród BREEAM Awards w roku 2018 i 2019. Jerzy uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej w 2008 r. Studiował też na Uniwersytecie Tennessee, USA (2007) oraz Uniwersytecie Manchester, UK (2006). W 2015 r. Jerzy ukończył program pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych na Uniwersytecie Harward w Bostonie, USA.

maciej jakub zawadzki

właściciel, MJZ

Przed założeniem w 2013 roku biura MJZ w Warszawie zdobywał doświadczenie w jednych z najbardziej renomowanych biur architektonicznych na świecie, w tym m.in. Bjarke Ingels Group BIG czy MVRDV. Jest współautorem i pomysłodawcą nagrodzonych w konkursie a następnie zrealizowanych projektów stoku narciarskiego na czynnej spalarni śmieci w Kopenhadze w Danii (w ramach BIG architekci), domu towarowego Chongwenmen M-Cube nieopodal bramy Zakazanego Miasta w Pekinie w Chinach (MVRDV) czy w Polsce Wieży Kontroli Lotów w Łodzi (SDA).
W 2017 roku założył miejski think-tank Laboratory for Urban Research & Education LURE, który koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych, aby zapewnić odpowiedzi na nadchodzące wyzwania w miastach.
Obecnie biuro MJZ realizuje projekt zalesionego parku biurowego w Warszawie w duchu zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznego budynku mieszkaniowego wielorodzinnego z zastosowaniem drewna CLT.
Maciej jest jedynym polskim członkiem Międzynarodowej Akademii Architektury IAA.

prowadząca

anna wojtkowiak

prezenterka radiowa i telewizyjna

Od dziewięciu lat stale związana jest z radiem. Na co dzień między 9:00 a 15:00 towarzyszy słuchaczom w całej Polsce prowadząc program Byle Do Obiadu w RMF MAXXX. Wcześniej prowadziła magazyn filmowy oraz codzienny poranny program w Radiu Planeta. Współtworzyła także, produkowała i prowadziła programy kulturalne, popularnonaukowe oraz serwisy informacyjne dla Telewizji Polskiej i Polsatu. Ostatnio budziła widzów telewizyjnej Jedynki jako gospodarz – prowadząca program Dzień dobry Polsko.