organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą. Jako organizacja członkowska, jesteśmy zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów naszej branży. Wspólnie dążymy do przeprowadzenia transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To nasza odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.

partnerzy strategiczni

Arcadis jest międzynarodową firmą specjalizującą się w konsultingu, projektowaniu, inżynierii oraz zarządzaniu projektami w obszarze infrastruktury, zasobów wodnych, środowiska naturalnego i budownictwa. Jako jedna z największych firm doradczo-inżynierskich na świecie (28 tys. specjalistów obecnych w ponad 70 krajach na świecie) dąży do rozwoju infrastruktury oraz budownictwa w myśl zrównoważonego rozwoju, kładąc szczególny nacisk na potrzeby społeczne mieszkańców miast przy równoczesnym uwzględnieniu środowiska naturalnego. Arcadis angażuje się również w projekty związane z OZE. Wspiera inwestorów publicznych i prywatnych w rozwoju zielonej energii na całym świecie. Wyszukuje najkorzystniejsze możliwości inwestycyjne oraz zarządza projektem na każdym etapie realizacji. Więcej o Arcadis na stronach:

https://www.arcadis.com/pl-pl
https://www.investinrealestate.pl/
https://www.arcadis.com.pl/green-energy-eng

innogy Polska S.A. oraz pozostałe spółki innogy w Polsce należą do Grupy E.ON, jednego z wiodących europejskich koncernów energetycznych. innogy działa w Polsce w obszarach sprzedaży energii elektroenergetycznej i gazowej, infrastruktury sieciowej, a także energii odnawialnej. Oferuje swoim obecnym i przyszłym klientom innowacyjne i zrównoważone portfolio produktów oraz usług. Dzięki nim klienci innogy mogą w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. innogy Polska S.A. jest sprzedawcą energii elektrycznej, który działa głównie na terenie Warszawy. Naszymi klientami jest blisko 1 mln klientów indywidualnych i biznesowych. Spółka oferuje szerokie portfolio innowacyjnych produktów i usług oraz angażuje się w rozwój energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Więcej na https://innogy.pl/dla-wspolnot-i-spoldzielni.

partnerzy wspierający

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki prawie 70-letniemu doświadczeniu firma Aluprof SA posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży Aluprof SA wynoszą ok 385 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2300 pracowników.

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, stabilne parametry i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach budownictwa.
Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa i Górażdże Beton. Każda z nich to dynamiczne i nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo łączące rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologiach oświetleniowych – obsługująca klientów w ponad 40 krajach, specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jest liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizuje się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Misją firmy jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w nieruchomościach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar – postrzega to jako wartość dodaną dla przestrzeni klientów.
Helvar – freedom in lighting

Interface jest globalną firmą zajmującą się wykładzinami komercyjnymi ze zintegrowaną kolekcją płytek dywanowych i elastycznych podłóg, w tym luksusowych płytek winylowych (LVT) i gumowych podłóg nora®. System modułowy Interface pomaga klientom tworzyć przestrzenie wewnętrzne, wpływając jednocześnie pozytywnie na ludzi, którzy z nich korzystają oraz na planetę. Misja firmy, Climate Take Back™, zachęca branżę do przyłączenia się, ponieważ Interface zobowiązuje się do prowadzenia działalności w sposób, który jest przyjazny dla planety i tworzy klimat odpowiedni dla życia.

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

Skanska to największy deweloper biurowy w Europie. Spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej działa w czterech krajach: w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. To innowacyjny deweloper zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, bezpieczne i pełne życia przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core&Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Nowe inwestycje Skanska są przystosowane do użytkowania przez osoby ze szczególnymi potrzebami – w tym osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. W 2020 roku spółka biurowa Skanska w CEE sprzedała 4 budynki za ponad 265 milionów euro oraz wynajęła 135 tys. mkw. powierzchni biurowej.

SMAY jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą produkcyjno-konsultingową, działającą na rynku od ponad 30 lat. Dostarcza usługi, produkty i kompleksowe rozwiązania w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Posiada trzy zakłady produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2. Zatrudnia blisko 500 osób. Z usług firmy skorzystało już ponad 15 tys. klientów w ponad 27 krajach. W portfolio SMAY jest blisko 550 kompleksowych realizacji w najbardziej prestiżowych obiektach w Polsce. Firma posiada kilkanaście wzorów użytkowych, kilka patentów, realizuje wielkie projekty badawcze, podejmuje prace na rzecz nauki.

partner - neutralność klimatyczna

Sweco, jako partner w zakresie neutralności klimatycznej, obliczy ślad węglowy związany z organizacją 11. edycji PLGBC Green Building Symposium i dojazdem uczestników oraz doradzi jak go zredukować. Pozostałe emisje gazów cieplarnianych związane z wydarzeniem zostaną skompensowane poprzez wykorzystanie tzw. carbon credits pochodzących z projektów zatwierdzonych przez ONZ.

partnerzy

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 20 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Laureat Godła „Teraz Polska” za platformę do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej NAZCA. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Dallas, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2020 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników w ponad 100 krajach. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Grupa Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej i jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Od blisko trzech dekad tworzy i sprzedaje najwyższej jakości asortyment, wspierając rozwój polskiej i międzynarodowej branży budowlanej. W swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania i produkty komplementarne. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania Grupy Selena stale podnoszą skuteczność, szybkość, trwałość i komfort pracy profesjonalistów. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R.

patroni honorowi

patronat społeczny

Fundacja Habitat for Humanity Poland to organizacja społeczna działająca w Polsce od prawie 30 lat na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych i przeciwdziałania bezdomności, oraz jej marka ReStore. Centrum społeczne ReStore w Warszawie to sklep dobroczynny z meblami, artykułami wyposażenia wnętrz, wykończeniowymi i innymi przedmiotami, a także przestrzeń warsztatowa i edukacyjna, uruchomione w maju 2020 na warszawskim Targówku oraz w przestrzeni online. Ten pierwszy w regionie Europy Centralnej startup społeczny pod marką ReStore promuje postawy dobroczynne, ekologiczne i twórcze, jednocześnie oferując niedrogie meble i elementy wyposażenia wnętrz tak, aby każdy mógł z ich pomocą wyposażyć lub podnieść standard swojego domu.

Inicjatywa zaadaptowana jest na podstawie modelu ponad 1000 sklepów charytatywnych ReStore Habitat for Humanity działających od 30 lat w USA i Kanadzie, a także w Irlandii Północnej. W ciągu pierwszych 16 miesięcy, działania ReStore w Warszawie przyczyniły się do uratowania przed utylizacją blisko 450 ton produktów i mebli, które potem zostały sprzedane lub naprawione i przekazane do dalszego użytku. Każdy może przyłączyć się do tej akcji, kupując w sklepie lub przynosząc do niego przedmioty dobrej jakości, których już nie potrzebuje (osoby indywidualne, profesjonaliści z branży wykończenia wnętrz, firmy budowlane, zarządcy nieruchomości pod wynajem). Całkowity zysk ze sprzedaży wspiera Fundację Habitat for Humanity Poland w realizacji jej celów statutowych.

patroni wspierający

patroni medialni